Yükleniyor...

Tüm Sendika Haberleri

22.09.2020

MASİS Heyeti MTA Genel Müdürü Sayın Cengiz Erdem'i Makamında Ziyaret Etti.

Maden Sanayii İşverenleri Sendikası Başkanımız Sayın Naci İlci, Başkan Yardımcımız Sayın Ferhat Nasıroğlu, Başkan Yardımcımız Sayın Veli Doğan ve Genel Sekreterimiz Sayın Dr.Nevzat Kavaklı'dan oluşan heyetimiz, MTA Genel Müdürü Sayın Cengiz Erdem'i makamında ziyaret ederek görüş alış verişinde bulundu. Görüşmenin sonunda heyetimiz tarafından ziyaretimizin anısına plaket takdiminde bulunulan Sayın Erdem'e nazik kabulünden dolayı teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz.

11.09.2020

MASİS Heyeti Türkiye Kömür İşletmeleri Genel Müdürü Sayın Dr.Hasan Hüseyin Erdoğan'ı Makamında Ziyaret Etti.

MASİS Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Naci İLCİ, Başkan Yardımcımız Sayın Anıl Çağrı KOLOĞLU ve Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Ramazan YÖN, göreve getirilen Türkiye Kömür İşletmeleri Genel Müdürü Sayın Dr.Hasan Hüseyin Erdoğan'ı makamında ziyaret ederek başarılar diledi. Sektörün güncel durumunun değerlendirildiği görüşmenin sonunda MASİS adına kendilerine plaket takdiminde bulunuldu. Sayın Genel Müdürümüze görevinde üstün başarılar temenni ediyoruz.

28.07.2020

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Sayın Prof.Dr.Şeref Kalaycı'yı Sendika Başkanımız Sayın Naci İlci ve Genel Sekreterimiz Sayın Dr.Nevzat Kavaklı Makamında Ziyaret Etti.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Sayın Prof.Dr.Şeref Kalaycı'yı makamında ziyaret eden Sendika Başkanımız Sayın Naci İlci ve Genel Sekreterimiz Sayın Dr.Nevzat Kavaklı, hazırlıkları süren yeni maden mevzuatı hakkındaki görüş ve önerilerimizi kendilerine aktardı. Sektörün sorunlarını yakından takip ederek işveren camiasının görüşlerine büyük önem veren Sayın Kalaycı'ya nazik ev sahipliğinden dolayı teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz

06.07.2020

2706 Sayılı Kısa Çalışma Ödeneği Süre Uzatılması ile İlgili Kararname Yayınlandı.

Cumhurbaşkanlığı tarafından 2706 Sayılı Kısa Çalışma Ödeneği Süre Uzatılması ile İlgili Kararname Yayınlandı. İlgili Link için TIKLAYINIZ.

02.07.2020

TİSK Yönetim Kurulu Toplantısı Sayın Özgür Burak Akkol Başkanlığında Video Konferans Aracılığıyla Gerçekleştirildi.

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu Yönetim Kurulu Toplantısı Sayın Özgür Burak Akkol Başkanlığında video konferans aracılığıyla gerçekleştirildi. TİSK Yönetim Kurulu Üyesi ve Maden Sanayii İşverenleri Sendikası Başkanı Sayın Naci İlci'nin de yer aldığı toplantıda ekonomi ve iş dünyasının güncel gelişmeleri ile Konfederasyonumuzun faaliyetleri değerlendirildi. Yönetim Kurulu Toplantımızın iş dünyamız için olumlu neticelere vesile olmasını dileriz.

04.06.2020

TİSK Ev Sahipliğinde Gerçekleştirilen Video Konferans Görüşmesinde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sayın Fatih Dönmez İş Dünyası Temsilcileriyle Durum Değerlendirmesi Yaptı.

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu Yönetim Kurulu ile video konferans görüşmesinde bir araya gelen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sayın Fatih Dönmez, iş dünyası temsilcileriyle durum değerlendirmesi yaptı. Bakan Yardımcıları Sayın Abdullah Tancan, Sayın Alparslan Bayraktar ve Prof.Dr. Sayın Şeref Kalaycı'nın da yer aldığı toplantıda Maden Sanayii İşverenleri Sendikası'nı Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Naci İlci temsil etti. Madencilik sektörünün pandemi süreci ve sonrasındaki beklentilerini Sayın Dönmez ve Bakan Yardımcılarımıza aktaran Sayın İlci, MASİS olarak yer aldığımız tüm platformlarda sektörümüzün gelişimi için gerekli olan desteği sunmaya devam edeceğimizi ifade etti. Sorunlara hassasiyetle eğilen ve bu sorunların çözümü için gerekli hazırlıkları yaptıklarını belirten Sayın Bakanımız ve Bakan Yardımcılarımızın yanı sıra TİSK Başkanımız Sayın Özgür Burak Akkol ve TİSK Yönetim Kurulu üyelerine teşekkür ediyor, görüşmenin ülke ekonomisi için olumlu neticeler vermesini diliyoruz. 

18.04.2020

TİSK ile Tarım ve Orman Bakanlığı Arasında Yapılan Çalıştay'a Masis Başkan'ı Naci İlci , Madencilik Sektörünün Beklentileri Hakkındaki Sunumuyla Katıldı.

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Yönetim Kurulu Toplantısına konuk olan Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr.Bekir Pakdemirli, iş dünyasının Covid 19 pandemisinden kaynaklanan sorun ve taleplerini dinleyerek TİSK Yönetim Kurulu üyeleriyle atılacak adımlar hakkında görüş alışverişinde bulundu. Video konferans yoluyla gerçekleşen toplantıda Sayın Bakan'ın yanı sıra, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Sayın Akif Özkaldı ve Orman Genel Müdürü Sayın Bekir Karacabey de yer aldı. Maden Sanayii İşverenleri Sendikası Başkanı Sayın Naci İlci'nin madencilik sektörünün bu süreçteki beklentileri hakkında bir sunum yaptığı toplantının organizasyonunda emeği geçen başta TİSK Başkanımız Sayın Özgür Burak Akkol olmak üzere tüm konfederasyon yöneticilerimize teşekkür ediyor, görüşmenin hayırlı neticeler vermesini temenni ediyoruz. 

16.04.2020

Masis'in Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'na Sunulan Sokağa Çıkma Yasağı Tedbirleri Hakkındaki Yazısı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'na Sunulan Sokağa Çıkma Yasağı Tedbirleri Hakkındaki Yazı Ektedir.

09.04.2020

Masis'in Ticaret Bakanlığı'na Kömür İthalatında Fon Uygulaması Hakkındaki Yazısı Ektedir.

Masis'in Ticaret Bakanlığı'na Kömür İthalatında Fon Uygulaması Hakkındaki Yazısı Ektedir.

09.04.2020

Masis'in Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'na Kömür İthalatında Fon Uygulaması Hakkındaki Yazısı Ektedir.

Masis'in Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'na Kömür İthalatında Fon Uygulaması Hakkındaki Yazısı Ektedir.

09.04.2020

Masis'in Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'na Ek Madde 19 Uygulaması Hakkındaki Yazısı Ektedir.

Masis'in Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'na Ek Madde 19 Uygulaması Hakkındaki Yazısı Ektedir.

27.03.2020

Masis'i Temsilen Başkanımız Naci İLCİ ile Enerji,Tabii Kaynaklar Bakanımız Sayın Fatih Dönmez ve İlgili Üst Düzey Bürokratlar Video Konferans Toplantısında Bir araya Geldi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sayın Fatih Dönmez, Bakan Yardımcımız Sayın Prof.Dr. Şeref Kalaycı, MAPEG Genel Müdürümüz Sayın Cevat Genç, ilgili üst düzey bürokratlar ve madencilik sektöründe faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin katılımıyla düzenlenerek Corona Virüs Salgını nedeniyle yaşanılan olumsuzlukların değerlendirildiği video konferans toplantısında, Maden Sanayii İşverenleri Sendikası'nı temsilen Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Naci İlci yer aldı. Atılması gerekli adımların tüm detaylarıyla masaya yatırıldığı görüşmenin mimarı olan Sayın Bakanımız Fatih Dönmez Beyefendi başta olmak üzere, emeği geçen tüm yöneticilerimize teşekkür ediyor, salgın hastalık nedeniyle sektörümüzde yaşanan sorunların kamu ve sivil toplum işbirliğiyle en kısa sürede aşılmasını diliyoruz.

27.03.2020

COVİD-19 Salgını Nedeniyle Maliye Bakanlığına Sunmuş Olduğumuz Yazı

COVİD-19 salgını nedeniyle Maliye Bakanlığına Sunmuş Olduğumuz Yazıyı ekte bulabilirsiniz.

23.03.2020

Corana Virüsü Salgını ile İlgili Masis'in Tarım ve Orman Bakanlığına Sunmuş Olduğu Yazı

Corana Virüsü Salgını ile İlgili Masis'in Tarım ve Orman Bakanlığına Sunmuş Olduğu Yazıyı Ekte Bulabilirsiniz.

23.03.2020

Corana Virüsü Salgını ile İlgili Masis'in Enerji Bakanlığı'na bağlı MAPEG'e Sunmuş Olduğu Yazı

Corana Virüsü Salgını ile İlgili Masis'in Enerji Bakanlığı'na bağlı MAPEG'e Sunmuş Olduğu Yazıyı ekte bulabilirsiniz.

20.03.2020

TEŞEKKÜR

Maden Sanayii İşveren Sendikası Genel Merkez açılış törenine katılarak bizleri onurlandıran, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Sn. Prof. Dr. Şeref Kalaycı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Sn. Ahmet Erdem’e,Meclis İdare Amiri Sn. Erkan Haberal, TBMM KİT Komisyonu Başkanı Sn. Mustafa Savaş, MHP Genel Başkan Yardımcısı Sn. Yasar Yıldırım, Milletvekili Sn. Bayram Özçelik, Milletvekili Sn. Cihan Bektaş’a, Sn. Bekir Kuvvet ERİM MAPEG Genel Müdürü Sn. Cevat Genç, MTA Genel Müdürü Sn. Cengiz Erdem, TKİ Genel Müdürü Sn. Ömer Bayrak, BOREN Başkanı Doç.Dr. Sn. Abdulkerim Yörükoğlu’na, Katılım sağlayan tüm kamu çalışanlarına,Ankara Ticaret Odası Başkanı Sn. Gürsel Baran, Ankara Sanayi Odası Başkanı Sn. Nurettin Özdebir, TESK Başkanı Sn. Bendevi Palandöken, TİSK Genel Başkan Vekili Sn. Celal Koloğlu’ ve İMKON Başkanı Sn. Tahir Tellioğlu’na, YMGV Başkanı Prof.Dr.Sn. Güven ÖNAL, TÜMMER başkanı Sn. İbrahim Alimoğlu’na, Türkiye Madenciler Derneği Başkanı Sn. Ali Emiroğlu’na, Altın Madencileri Derneği Başkanı Sn. Hasan Yücel’e, Madenciler Dayanışma Derneği Başkanı Sn. Murat Topaloğlu’na,Çiçek ve çelenk gönderen, telgraf çeken STK başkanlarına, Madencilik firmalarımızın değerli temsilcilerine,  MASİS üyelerine ve basınımızın güzide mensuplarına teşekkür ederiz.M.Naci İLCİ MASİS Yönetim Kurulu Başkanı

12.03.2020

Maden Sanayii İşverenleri Sendikası (MASİS) Genel Merkezi Törenle Açıldı

Maden Sanayii İşverenleri Sendikası (MASİS) Genel Merkezi Törenle AçıldıMaden Sanayii İşverenleri Sendikası Genel Merkezi, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Şeref Kalaycı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Ahmet Erdem,Meclis İdare Amiri Erkan Haberal, TBMM Kit Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş, MHP Genel Başkan Yardımcısı Yasar Yıldırım, Milletvekili Bayram Özçelik, Milletvekili Cihan Bektaş,  MAPEG Genel Müdürü Cevat Genç, MTA Genel Müdürü Cengiz Erdem, TKİ Genel Müdürü Ömer Bayrak, BOREN Başkanı Doç.Dr. Abdulkerim YÖRÜKOĞLU, Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran, Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir, TESK Başkanı Bendevi Palandöken, İMKON Başkanı Tahir Tellioğlu ve TİSK Genel Başkan Vekili Celal Koloğlu'nun katıldığı törenle hizmete açıldı. Törende söz alan MASİS Başkanı Naci İLCİ, sendika olarak kamu yöneticileri ile sağlıklı bir iletişim ve işbirliği halinde faaliyetlerini sürdüreceklerini ifade etti. Maden işverenlerinin çevre bilinci yüksek, doğaya saygılı ve vatansever iş insanları olduğunun altını çizen İLCİ, Türkiye ormanlarının geliştirmesine maden firmalarının sunduğu katkının göz ardı edilmemesi gerektiğini söyledi. Yeni Maden Kanunu hazırlıklarından duyulan memnuniyeti ve torba yasa kapsamında sektöre nefes aldıracak tedbirlerin planlanmasının yatırımcılarda yeni umutları yeşerttiğini belirten Naci İLCİ, açılış törenine katılımlarından dolayı protokol üyeleri ve misafirlere teşekkür ederek sözlerine son verdi. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Şeref Kalaycı ise konuşmasında madenciliğin ülke ekonomisi açısından önemine değinerek, Bakanlık olarak sektörün gelişimi için bugüne kadar yaptıkları çalışmalar hakkında katılımcılara bilgi sundu. Madencilik sektörünün tek işveren sendikası olan MASİS'e çalışmalarında başarılar dileyen Kalaycı, kamu ve sivil toplum işbirliğinin önemine vurgu yaptı. MASİS Başkanı Naci İLCİ tarafından Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Şeref Kalaycı'ya plaket takdim edilmesinin ardından açılış kurdelesinin protokol üyeleri tarafından kesilmesiyle tören sona erdi. Çevreci madencilik ilkesinin bir göstergesi olarak, MASİS Genel Merkezi açılışına katılan tüm misafirler adına TEMA Vakfına fidan bağışında bulunuldu.

03.03.2020

Tisk Genel Kurulu Yapıldı Masis Yeni Yönetimde Yer Aldı

MASİS Başkanı Sayın Naci İLCİ gerçekleştirilen TİSK 27.Olağan Genel Kurulu sonucunda TİSK Yönetim Kurulu Asil Üyeliğine, MASİS Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Ramazan YÖN Denetleme Kurulu Asil üyeliğine, Mesut Serhat DİNÇ Yönetim Kurulu Yedek Üyeliğine seçildiler.  

20.02.2020

Maden Sanayii İşverenleri Sendikası Başkanı Sayın Naci İLCİ, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sayın Fatih DÖNMEZ'i meclisteki makam odasında ziyaret etti.

Maden Sanayii İşverenleri Sendikası Başkanı Sayın Naci İLCİ, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sayın Fatih DÖNMEZ'i meclisteki makam odasında ziyaret etti. TBMM'ye sunulan torba yasa kapsamında yer alan madencilik sektörüne yönelik düzenlemelerden duyulan memnuniyeti görüşmede dile getiren MASİS Başkanı Sayın İLCİ, Sayın Bakanımıza bu konuya göstermiş oldukları ilgi ve çabalarından dolayı sendikamız adına teşekkür etti. Sektördeki güncel gelişmeler hakkında istişarelerin yapıldığı ziyaretin camiamız için hayırlara vesile olmasını diliyor, Sayın Bakanımız Fatih DÖNMEZ'e nazik kabullerinden dolayı şükranlarımızı sunuyoruz.

13.02.2020

Maden Sanayii İşverenleri Sendikası Yönetim Kurulu, Ankara Valimiz Sayın Vasip ŞAHİN'i makamında ziyaret etti.

Sendika Başkanımız Sayın Naci İLCİ Başkanlığındaki heyetimiz, sendikamızın faaliyetleri ve sektöre dair görüşlerini Sayın ŞAHİN ile paylaşarak kendilerine görevlerinde başarılar diledi. Görüşmenin sonunda Ankara Valimiz Sayın Vasip ŞAHİN'e ziyaret anısına bir plaket takdim eden heyetimizde;Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Naci İLCİ,Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sayın Ferhat NASIROĞLU,Disiplin Kurulu Üyesi Sayın Cemaleddin Rüştü ERELMASİS Üyesi Sayın Hasan BATIK veGenel Sekreter Sayın Dr.Nevzat KAVAKLI yer aldı.

03.02.2020

MASİS Heyetinden ASO Başkanı Nurettin Özdebir ve Yönetim Kurulu Üyelerine Ziyaret

Maden Sanayi İşverenleri Sendikası Yönetim Kurulu, Ankara Sanayi Odası Başkanı Sayın Nurettin Özdebir ve ASO Yönetim Kurulu Üyelerini makamlarında ziyaret etti. MASİS Başkanımız Sayın Naci İLCİ tarafından sendikamız ve madencilik sektörüne ilişkin güncel bilgileri içeren bir sunumun yapıldığı toplantıda, MASİS ve ASO işbirliğiyle ortak projelerin yürütülmesi konusunda mutabık kalındı. Ziyaret anısına karşılıklı plaket takdimlerinin yapıldığı toplantıda MASİS'i temsilen heyette;MASİS Başkanı Sayın Naci İLCİMASİS Başkan Yardımcısı Sayın Veli Doğan,MASİS Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Ramazan Yön,MASİS Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Serhat Dinç,MASİS Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Oral Sönmez veMASİS Genel Sekreteri Sayın Dr.Nevzat Kavaklı yer aldı.

04.12.2019

Ülkemizin Kalkınmasında Emeği Geçen Madencilerimizin 4 Aralık Dünya Madenciler Gününü Kutluyoruz

Ülkemizin kalkınmasında emeği geçen madencilerimizin 4 Aralık Dünya Madenciler Gününü kutluyor, bu özel gün için hazırladığımız MASİS klibini beğeninize sunuyoruz.Saygılarımızla.M.Naci İLCİMASİS YÖNETİM KURULU BAŞKANI

12.11.2019

TİSK Basın Sohbetleri Programının İlk Konuğu MASİS Başkanı Sayın Naci İLCİ Oldu

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonunun organizasyonuyla, 12 Kasım Salı Günü Ankara'da TİSK Genel Merkezinde gerçekleştirilen "Basın Sohbetleri" programının ilk konuğu Maden Sanayii İşverenleri Sendikası Başkanı Sayın Naci İLCİ oldu. Sendikamız ve çalışmaları hakkında  açıklamalarda bulunan Başkanımız Sayın Naci İLCİ, sektörümüzde yaşanan sorunlar ve sendika olarak bu sorunlara yönelik bakış açımızı basınımızın güzide mensuplarıyla paylaştı. Bu başarılı organizasyondan dolayı çatı kuruluşumuz olan Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonumuza şükranlarımızı sunuyor, emeği geçen tüm TİSK yetkililerine ve katılım sağlayan değerli basın mensuplarımıza teşekkür ediyoruz.

19.09.2019

MASİS'ten MAPEG Genel Müdürü Sayın Cevat GENÇ'e Ziyaret

Maden Sanayii İşverenleri Sendikası (MASİS) Yönetim Kurulu, Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürü Sayın Cevat GENÇ'i makamında ziyaret etti. Göreve yeni atanan Sayın GENÇ'e başarılar dileyen MASİS Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Naci İLCİ, sektördeki sorunların çözümü yolunda atılan adımlar için teşekkür ederek, sendikamızın hazırlamış olduğu "Madencilik Sektörü Sorunları ve Çözüm Önerileri" başlıklı raporu kendilerine takdim etti. Sendikamızın kuruluşundan duyduğu memnuniyeti dile getiren MAPEG Genel Müdürü Sayın Cevat GENÇ, seçkin kuruluşların ortak hedefler doğrultusunda bir araya gelmiş olmasını  madencilik sektörü açısından önemli bulduğunu ifade etti. Kendilerine sunduğumuz sektör raporunda yer alan konu başlıklarının isabetli tespitler olduğuna değinen Sayın Genç, sorunların çözümü için yapılacak çalışmalarda sektör kuruluşlarının görüşlerini dikkate alacaklarını belirtti. Görüşmenin ardından MASİS Başkanı Naci İLCİ, MAPEG Genel Müdürü Sayın Cevat GENÇ'e plaket takdim etti. Ziyaretimizin camiamız adına hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, göreve yeni atanan Sayın Cevat GENÇ'e çalışmalarında başarılar diliyoruz.

04.09.2019

MASİS, Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu'na (TİSK) Üye Oldu

Türkiye İşverenler Sendikaları Konfederasyonu'na (TİSK) Üye Olan Maden Sanayii İşverenleri Sendikasını Temsilen TİSK Yönetim Kurulu Toplantısına Davet Edilen Başkanımız Sayın Naci İLCİ, TİSK Genel Başkanı Sayın Özgür Burak AKKOL' a Plaket Takdim Etti. MASİS'in Konfederasyona Katılımından Dolayı Duydukları Memnuniyeti İfade Eden Sayın AKKOL, Sendika Olarak Gerçekleştireğimiz Çalışmalarda Konfederasyonun Gerekli Olan Tüm Desteği Sunacağını Belirterek, Camiamıza Başarılar Diledi. Bu Birlikteliğin Ülke Ekonomimiz ve İş Dünyamız İçin Hayırlara Vesile Olmasını Temenni Ediyor, Nazik Davetlerinden Dolayı TİSK Genel Başkanımız ve Yönetim Kuruluna Teşekkür Ediyoruz.

19.08.2019

MASİS Aylık Yönetim Kurulu Toplantısı Yapıldı

Maden Sanayii İşverenleri Sendikası Aylık Yönetim Kurulu Toplantısı MASİS Genel Merkezinde Yoğun Bir Gündemle Gerçekleştirildi. Sektöre İlişkin Değerlendirmelerin ve Önümüzdeki Dönem Çalışma Planının Yapıldığı Toplantıda Madencilik Sektörünün Sorunlarının Çözümüne Yönelik Yeni Girişim ve Temasların Kararları Alındı. Hayırlı Sonuçlar Doğurmasını Temenni Eder, Tüm Sektör Kuruluşlarımıza Başarılar Dileriz.

01.08.2019

MASİS Heyeti, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Fatih Dönmez'i Ziyaret Etti

Maden Sanayii İşverenleri Sendikası (MASİS) Yönetim Kurulumuz, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Fatih Dönmez'i, makamında ziyaret etti. Maden Sanayii İşverenleri Sendikası Başkanı Sayın Naci İlci ve beraberindeki yönetim kurulu üyelerini kabul eden Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Fatih Dönmez'e, madencilik sektörünün sorunlarını ve sendika olarak çözüm önerilerimizi içeren bir rapor takdim eden heyetimiz, sektörün tek işveren sendikası olarak Bakanlığın çalışmalarında sorumluluk almak istediklerini ifade etti. MASİS tarafından hazırlanan sektör raporundan duyduğu memnuniyeti dile getiren Sayın Dönmez, değinilen tüm sorunların dikkate alınarak sendikamızın  gerçekleştirdiği çalışmalardan istifade edileceğini belirtti. İlerleyen günlerde, madencilik sektörüyle ilgili tüm Bakanların katılımıyla bir madencilik sektörü çalıştayının gerçekleştirilmesinin yararlı olacağını ifade eden heyetimizde, MASİS Başkanımız Sayın Naci İlci,Başkan Yardımcımız Sayın Ferhat Nasıroğlu, Başkan Yardımcımız Sayın Anıl Çağrı Koloğlu,Başkan Yardımcımız Sayın Veli Doğan,Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Mesut Serhat Dinç,Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Oral Sönmez,Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Ramazan Yön,Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Salih Selim Şenkal,Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Tahir Denizli yer aldı.Kabulün ardından, göreve yeni atanan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Sayın Prof.Dr.Şeref KALAYCI'ya da bir tebrik ziyaretinde bulunan heyetimiz, sendikamız  ve önümüzdeki dönemde planladığımız çalışmalarımız hakkında kendisine bilgi sundu.

07.07.2019

İş Sağlığı ve Güvenliğinin Geliştirmesi Hibe Programı

2019 Ocak ayında Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen, Reference: EuropeAid/162207/ID/ACT/TRReferans numaralı “İş Sağlığı ve Güvenliği’nin Geliştirilmesi Hibe Programı”  çerçevesinde STK, Sendika ve Üniversitelere yönelik olarak Madencilik ve Madencilik dışında kalan çok tehlikeli sektörler için, 75.000-200.000 Avro arasında olmak üzere toplam 6 Milyon Avro tutarında hibe program açıklanmıştır.          Bu program için MAPEG Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü ve CDT Çek Cumhuriyeti Madenciler Derneği desteklerinde “Kömür Madenlerinde İSG Uygulamalarının İzlenebilirliğinin Artırılması” başlıklı, 214.786 Avro tutarında bir proje başvurusunda bulunmuştur. Projenin onaylanması halinde, tutarının %87’si olan 186.864 Avro’su proje bütçesinden, kalanı sendikamız tarafından karşılanacaktır.          Projenin genel hedefi, Kömürlerin kendiliğinden yanabilirliğinin etüdü ile yeraltı kömür madenlerinde İSG risklerinin belirlenmesi, risk izlenebilirliği ve kazaları önlemeye yönelik alınacak tedbirlerin belirlenmesidir.           Proje kapsamında, belirlenen yeraltı ocaklarındaki kömür damarlarından alınan örnekler laboratuvarda incelenecek ve yeraltı kömür işletmelerindeki kömür damarlarının kendiliğinden yanma riski belirlenecektir. Bu konuda bir risk haritası oluşturulacak ve damarın özelliklerine göre belirlenecek periyotlarda  güncelleme yapılması için alt yapı oluşturulacaktır.

24.05.2019

Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Naci İLCİ'nin MASİS 1. Olağan Genel Kurulu Açılış Konuşması

Değerli Sektör Büyüklerim ve Meslektaşlarım, Maden Sanayii İşverenleri Sendikamızın, ilk olağan genel kurul toplantısına hoş geldiniz. Sendikamızın ülkemize ve sektörümüze hayırlar getirmesini temenni ediyor, genel kurulumuza katılım sağlayan tüm misafirlerimize saygılar sunuyorum. Saygıdeğer Misafirler, Sendikamızı niçin ve nasıl kurduğumuzu kısaca özetlemek istiyorum. Ülkemizde madencilik alanında yatırımlar yapan, istihdam sağlayan, sorumluluk üstlenen, siz çok değerli sanayicilerimizle bir araya gelerek, Maden Sanayii İşverenleri Sendikası MASİS’ i kurmuş bulunmaktayız. Kuruluşumuzdan sonraki süreçte, sektörümüzle alakalı birçok toplantı ve çalıştaylara katıldık, kanun ve yönetmelik çalışmalarında bulunduk. Bu süre içerisinde yapılan çalışmalar hakkında üyelerimizi düzenli şekilde bilgilendirdik. Ancak hepimizin de bildiği gibi, herhangi bir sivil toplum teşkilatının, kurulduktan sonra kanun gereği altı ay içerisinde olağan genel kurul toplantısına gitme zorunluluğu vardır. Bu doğrultuda, sendikamızın kuruluş aşamasında olduğu gibi, ülkemiz ekonomisine katkı sağlayan sektör temsilcilerimiz ve bazı devlet büyüklerimizle gerçekleştirdiğimiz istişareler sonucunda bugün ilk olağan genel kurulumuzda sizlerle bir arada bulunuyoruz. Şu anda işverenlerimizin bir kısmı bizzat buradalar, bir kısmı da mazeretleri sebebiyle yetki verdikleri temsilcileri aracılığıyla burada temsil ediliyorlar. Netice itibariyle sektörümüzün seçkin temsilcileri olarak bugün, bu salonda, hep birlikteyiz. Bu vesileyle, hepinize bir kez daha hoş geldiniz diyorum. Değerli Hazirun, Sendikamızın amaç ve konularından kıymetli zamanlarınızı fazla almadan kısaca bahsetmek istiyorum. Sendikamız işçi-işveren ilişkileri bakımından Çalışma Bakanlığının resmi paydaşı olması sıfatıyla, sektörümüzle ilgili olarak, çıkarılmış ve çıkarılacak mevzuatlara ve uygulamalarına destek olup yön vermeye çalışacaktır.  Üyelerimiz kendi toplu iş sözleşme görüşmelerini yürütebilecekler, talep etmeleri durumunda da, sendikamızdan her zaman gerekli hukuki desteği alabileceklerdir. Hepimizin de bildiği gibi, madencilik kendi ayakları üzerinde durup risk alarak büyümeye çalışan bir sektördür. Yerli ve milli, katma değeri yüksek olan, ihracat rakamlarını yükselten, vergi gelirlerini arttıran, özellikle hükümetimizin de önemle üzerinde durduğu istihdam yaratan bir sektördür. Ancak madencilik faaliyetlerimizin, gerek halkımız nezdinde, gerekse bir kısım kamu kuruluşu ve adli kurumlarımız nezdinde, tam olarak anlaşılmadığını görmekteyiz. Bu kapsamda, sektörümüzü daha doğru anlatmak ve algımızı yüksek tutmak için, sürekli ve etkin bir çaba içeresinde olacağız. Madencilik sektörünün hayatımızdaki öneminin ve faydalarının neler olduğunu anlatmak için, “Çevreye Duyarlı Madencilik” sloganıyla yola çıkmış bulunmaktayız. Genel olarak tüm kurumlardan, güvenlik soruşturması sebebiyle geç çıkan maden izinlerimizin hızlandırılması yönünde yapacağımız çalışmalar ile birlikte, maden kanun ve yönetmeliklerimizin yeniden düzenlenmesine ihtiyaç olduğunu düşünmekteyiz. Bu hususta sendika yönetimi olarak, üzerimize düşen vazifeyi yapacağımız ve alanımızdaki yenilikleri takip edeceğimiz yönünde hiç kimsenin şüphesi olmasın. Ülke ekonomisine güç ve yön veren firmalarımızla birlikte kurduğumuz sendikamızın en önemli uğraşlarından birisi, az önce de ifade ettiğim gibi, madenciliği her platformda doğru anlatmak, paydaşlarıyla iyi bir iletişim kurmak olacaktır. Bizler MASİS olarak, sektörümüzün tüm sorunlarını en iyi şekilde inceleyip yerinde tespit ederek, doğru iletişim kanallarıyla Bakanlık yetkililerimize ileteceğiz. Bakanlıklarımızın kapısını, her zaman doğru ve isabetli, bilgi ve çözüm önerileriyle çalacağız. Ayrıca hepimizin de malumu olduğu üzere, birçok firmamızın yaşamış olduğu sorunlardan dolayı, yüksek yargı kurumlarımıza, Enerji Bakanlığına, Çevre Bakanlığına, Tarım ve Orman Bakanlığına ve ilişkili olduğumuz tüm kurumlarımıza, sektörümüzü en iyi şekilde anlatacağız. Sözün özü, ülkemiz için stratejik bir sektör olduğumuzu vurgulayacağız, sektörün başında dolaşan karabulutları dağıtacağız. Sizlerin de bildiği gibi, ülkemiz zengin maden çeşitliliğiyle dünya genelinde önemli bir ülkedir. Ülkemizde bulunan altın, bakır, gümüş, çinko, demir gibi metalik madenlerle birlikte, kömür ve diğer maden çeşitlerimizin yanı sıra, önemli bir rezerv büyüklüğüne sahip olduğumuz bor madenlerimizle dünyanın madencilik alanında önde gelen ülkeleri arasındayız. Aynı şekilde, dünya genelinde önemli rezervlerden birine sahip olduğumuz, ülkemizin birçok bölgesinde göz kamaştırıcı renk ve desenlerde üretilen doğal taşlarımızla potansiyeli yüksek bir ülkeyiz. Tüm madencilik alanlarında başarı göstermiş, çevre dostu firmalarımız, doğal taş sektöründeki başarıları neticesinde de, Allah’a şükürler olsun dünyanın dört bir yanında çok önemli ve büyük projelere imzasını atmış durumdalar. Sendikamıza üye firmalarımızın tamamı, ben değil biz olarak, ortak akılla hareket eden, rasyonel düşünen iş adamlarımızdan oluşmaktadır. Sendikamız yoluna bu prensiple devam edecek, istişareye her daim önem verecektir. Sektörümüz ülkemizin en önemli ve lokomotif sektörlerinden birisidir. Siz değerli sanayicilerimizi bir araya getiren sendikamızla, sektörümüzün ulusal ve uluslararası alanda temsil edilmesi ve bir referans noktası haline gelmesi için çaba göstereceğiz. Çok Değerli Dostlar, Sözlerime bu dilek ve temennilerle son verirken, sendikamızın kuruluşunun Türk ekonomisine ve çalışma hayatına önemli katkılarda bulunması, ülkemizin bizlerle birlikte çok daha büyüyerek güçlenmesi temennisiyle tüm sektör temsilcilerimize başarılar diliyor, hepinize saygılarımı sunuyorum.Naci İLCİMaden Sanayii İşverenleri Sendikası (MASİS)Yönetim Kurulu Başkanı

24.05.2019

MASİS 1. Olağan Genel Kurulu Toplandı

Ülke ekonomisine güç veren, madencilik sektörünün önde gelen firmalarının iştirakiyle Ankara’da 2018 yılı sonunda kurduğumuz Maden Sanayii İşverenleri Sendikası, 1. Olağan Genel Kurulunu 24 Mayıs 2019 Cuma günü İlci Otel’de gerçekleştirdi.Kısa adı MASİS olan ve Türkiye’de madencilik sektörünün ilk ve tek işveren sendikası olma özelliği taşıyan kuruluşumuzun 1. Olağan Genel Kurulu vesilesiyle bir araya gelen ülkemizin değerli maden sanayicileri Yönetim, Denetim ve Disiplin Kurullarının seçimlerini yapmışlardır.Aynı gün gerçekleştirilen ilk yönetim kurulu toplantısında ise yönetim kurulu üyeleri arasındaki iş bölümü aşağıdaki şekilde oluşmuştur; YÖNETİM KURULUÜyelerMehmet Naci İLCİ (İLCi Holding -İltaş A.Ş.),Anıl KOLOĞLU (KOLİN-Hidro-Gen A.Ş.),Ferhat NASIROĞLU (FERNAS)Veli DOĞAN (ÇALIK-Lidya Madencilik)Mesut Serhat DİNÇ (LİMAK_Altınordu Madencilik A.Ş.),Salih Selim ŞENKAL (CİNER-Park Termik A.Ş.),Ramazan YÖN (KOÇ-Demir Export A.Ş.),Oral SÖNMEZ (GÜRİŞ-Santral Madencilik A.Ş.),Tahir DENİZLİ (Taş Kütüphanesi Ltd. Şti)BaşkanMehmet Naci İLCİ (İLCi Holding -İltaş A.Ş.),Başkan YardımcılarıAnıl KOLOĞLU (KOLİN-Hidro-Gen A.Ş.),Ferhat NASIROĞLU (FERNAS)Veli DOĞAN (ÇALIK-Lidya Madencilik) DENETİM KURULUMehmet ERTÜRK (Çayırhan Elektrik A.Ş.),Fuat BİRCAN (Bircan Mermer) veMehmet Faruk NAYIR (Betamer Mermer) seçilmiştir.DİSİPLİN KURULUCemaleddin Rüştü EREL (Holun Enerji A.Ş.)Handan ÖRS (Estaş Ltd. Şti) Cengiz KARAMAN (Karaman Doğaltaş Ltd. Şti)Genel Kurulda alınan kararlar ile İç ve Dış Denetim Raporlu aşağıda sunulmuştur.